Fenix, nabíjecí čelovka HM51R Ruby V2.0

Fenix, nabíjecí čelovka HM51R Ruby V2.0

1 820,00 Kč
S DPH

Druhá generace velmi oblíbené nabíjecí čelovky Fenix HM51R Ruby V2.0 nabízí světelný tok až 700 lumenů (ANSI) neutrálního bílého světla (4500 K) s dosvitem až 120 metrů a navíc je vybavena i červenými LED.

Množství

Poslední kusy skladem

Napájí ji jeden nabíjecí akumulátor typu RCR123A (je součástí balení), který se dobíjí přímo ve svítilně přes moderní USB-C konektor, alternativně lze k napájení použít i jednorázovou lithiovou baterii CR123A (s omezeným max. výkonem na 150 lumenů). V ovládacím tlačítku je navíc indikační LED, díky které budete vždy vědět, kdy dobít akumulátor. Koncovka svítilny je magnetická, takže ji lze snadno uchytit na cokoliv železného. HM51R disponuje devíti různými režimy osvětlení, které umožní volit mezi vysokým výkonem a dlouhou výdrží (až 120 hodin). Svítilna je napájena digitálně kontrolovaným konstantním proudem pro zaručení stálého světelného výkonu i při snižování napětí v bateriích (při jejich pozvolném vybíjení).

Celokovová konstrukce zajišťuje vysokou odolnost, optimální chlazení a zároveň je plně vodotěsná dle standardu IP68 až do hloubky 2 metry pod vodou. Praktičnost čelovky zvyšuje možnost vyjmout světlo z hlavového držáku a používat ji i jako malou kapesní svítilnu. Navíc je čelovka opatřena ocelovou snímatelnou sponou, takže ji snadno uchytíte na kapsu či popruh. Čelovka Fenix HM51R V2.0 je ideálním společníkem pro různorodé sportovní aktivity, výlety do přírody i do domácnosti a na práci.

Čelovka Fenix HM51R je limitovaná edice, která vychází z čelovky Fenix HM50R a nabízí řadu vylepšení. Například teplejší odstín světla, magnetickou koncovku, konstantní regulaci ve většině režimů, více režimů červeného světla a další. Pokud vás zajímají všechny rozdíly mezi těmito dvěma modely, tak si přečtěte článek Srovnání čelovek Fenix HM50R V2.0 a Fenix HM51R Ruby V2.0.

Všechny parametry svítilny (světelný tok, doba provozu na baterie, vodotěsnost, dosvit a nárazuvzdornost) jsou změřeny v souladu s normou ANSI/NEMA FL 1-2009.


Parametry čelovky Fenix HM51R Ruby V2.0
Je použita prémiová výkonná LED Cree XP-G3 s neutrálním odstínem světla (4500 K) a životností 50000 hodin a dvě červené LED Everlight.
Pět režimů bílého světla: 700 lumenů (0,5 hodiny) -> 400 lumenů (1,5 hodiny) -> 150 lumenů (2,5 hodiny) -> 50 lumenů (8 hodin) -> 3 lumeny (120 hodin)
Čtyři režimy červeného světla: 5 lumenů (36 hodin) -> 1 lumen (100 hodin) -> červené blikání 5 lumenů (72 hodin) -> SOS 5 lumenů (72 hodin)
Měřeno s Li-ion akumulátorem Fenix RCR123A s kapacitou 700 mAh (součást balení).
K napájení používá jeden Li-ion akumulátor Fenix RCR123A 700 mAh. který je součástí balení.
V nouzi lze k napájení použít i jednu jednorázovou 3V lithiovou baterii CR123A, ale nejvyšší dostupný režim bude 130 lumenů.
Digitální konstantní regulace výkonu.
Nabíjení přes USB-C konektor na boku čelovky, doba nabíjení zcela vybitého akumulátoru je cca 1,5 hodiny.
Plynulý světelný kužel s dosvitem až 120 metrů (3690 cd)
66 mm délka x 36 mm šířka x 32 mm výška (včetně držáku čelovky).
80 gramů (včetně popruhu a akumulátoru), 61 gramů (bez akumulátoru).
Indikace kapacity akumulátoru a upozornění na nízké napětí.
Svítilna má paměť a zapne se vždy v posledním nastaveném režimu (platí pro bílé i červené světlo).
Magnetická koncovka, čelovku lze upevnit na cokoliv železného.
Ochrana proti opačnému vložení baterie (přepólování).
Chytře řešený držák funguje zároveň jako spona, pokud čelovku z popruhu sundáte.
Komfortní perforovaný popruh s reflexními prvky.
Jednoduché ovládání jedním spínačem.
Tělo vyrobeno z vysoce pevné slitiny leteckého hliníku A6061-T6.
Odolný těžce poškrábatelný povrch - Type III hard anodized.
Prachuvzdorná a vodotěsná dle standardu IP68 (testováno pod vodou v hloubce 2 metry po dobu 4 hodin).
Nárazuvzdorná pádům z výšky 2 metry.
Kvalitní TIR optika s vysokou propustností světla.
Součástí balení je čelovka HM51R, akumulátor ARB-L16-700P, náhradní o-kroužek, nabíjecí USB-C kabel, ocelová spona.
K čelovce lze dokoupit pouzdro Fenix APB-20 a sadu černých popruhů AFH-02 bez reflexních prvků. Vhodné například pro myslivost, armádu či policii.
Čelovku lze po vyjmutí z držáku přidělat na řídítka držáky Lockblock a Bikeblock.
Dále je možné dokoupit USB adaptér do elektrické sítě a USB adaptér do auta anebo náhradní akumulátor RCR123A s micro-USB konektorem či náhradní akumulátor s vyšší kapacitou 800 mAh.

Produktové recenze
Víte, že tuto čelovku můžete velice dobře použít i při cyklistice? Přečtěte si článek Čelovka na kolo na našem blogu.
,,Všestranná, mimoriadne odolná čelovka so šikovne odstupňovaným výkonom svietenia," tak popsal Ruby V2.0 Milan Gígel, který ji prověřil ve své dílně, na potulkách lesem i na chalupě. Zápisky z testování pod jeho znalým okem naleznete na portálu prakticky.sk.
Recenzi této čelovky z pohledu ženy nabízí Veronika Preti na svém blogu Jedenmesicbezce.cz. Vyzdvihuje hlavně odolnost a vodotěsnost, parametry vhodné pro podzimní a zimní tréninky. A samozřejmě si všímá i designu čelovky, který se podle ní povedl.
„Díky malým rozměrům, nízké hmotnosti, vysokému výkonu a dobré výdrží baterie se nová Ruby jistě dostane do hledáčku turistů a trekerů, kteří se snaží ušetřit v batohu každý gram.“ Píše ve své recenzi tester portálu Treking.cz Otakar Brandos. Nezbývá než souhlasit.
Možnost snadno a rychle vyjmout čelovku z hlavového popruhu a využít ji jako ruční svítilnu k podsvícení mlhy, do které můžete nenadále vběhnout, ocenil při testování Michal Hrabec z Running2.cz. Už jste to vyzkoušeli i vy?
Jako čelovku vhodnou pro rybaření, zejména díky vodotěsnosti, červenému světlu a praktické kombinaci nízké váhy a vysokého výkonu, rozpoznal Ruby V2.0 na svém YT kanále Rybaření s Kubákem Jakub Zeman. Podívejte se na unboxing a nebo na jeho videorecenzi.
O tom, že správně zvolenou čelovku využije i nejeden myslivec vás přesvědčí test Josefa Drmoty na Myslivost.cz.
Nakolik se hodí malá a univerzální čelovka v životě policisty vyzkoušel pan Jaňurek a jeho kolegové. Jejich dojmy se dozvíte na stránkách tydenikpolicie.cz.
Že je Ruby ideální všestranná čelovka pro rybaření se přesvědčil pan Tychler z rybářského magazínu mrk.cz.
Vybíráte čelovku na turistiku? Model HM51R Ruby V2.0 si do batohu přihodila také Miriama Kováčová z portálu MTHIKER, která projela snad každou turistickou cestičku na Slovensku. Co na ni říká, se dozvíte v její videorecenzi.
Při běhu i běžkování, ve sněhové vánici i za deště tuto čelovku otestoval instruktor lezení a nezastavitelný sportovec Vladislav Martynek z portálu tyger.sk. Jeho videorecenzi spolknete na jeden nádech.
Jak se o Ruby 2 vyjádřil Petr Jandík z horyinfo.cz? "Světelný výkon je dostatečný jak pro tábornický život, tak pro jízdu na kole, noční pochod, běh nebo lezení, ale i pro různé montáže, kde se hodí magnetické uchycení." Kompletní zhodnocení se dozvíte přímo v testu.
Použití
Z výroby může být uvnitř svítilny na akumulátoru černá izolační krytka. Před prvním použitím ji z akumulátoru odstraňte.

Vypnutá čelovka se zapne do naposledy použitého režimu bílého světla podržením tlačítka po dobu 0,5 vteřiny.
Vypnutá čelovka se zapne do naposledy použitého režimu červeného světla dvojitým rychlým stiskem tlačítka.
Zapnutá čelovka se vypne podržením tlačítka po dobu 0,5 vteřiny.
Pokud je čelovka zapnutá, tak lze krátkými stisky tlačítka cyklicky přepínat režimy výkonu v pořadí 3 - 50 - 150 - 400 - 700 lumenů (při zapnutí do bílého světla) resp. červená 1 lumen - červená 5 lumenů - červené blikání - červené SOS (při zapnutí do červeného světla). Svítilna má paměť a zapne se vždy v posledním nastaveném režimu (platí pro bílé i červené světlo).

HM51RV2.0
2 ks

Tabulka dat

Max. výkon
700 lm
Napájení
1x CR123A, 1x RCR123A, USB dobíjení
Barva světla
Neutrální bílá (4000-5000 K) + červená
Hmotnost
80 g
Max. výdrž
120 hod
Počet režimů
9
Vodotěsnost
IP68 (ponor 2 m)
Světelný zdroj
Cree XP-G3
Dosvit
120 m

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Nebo Reset password